kuchnie,łaziennki,pokoje,poddasze,hydraulika,elektryka,piece,materjały,dachy,piwnice,elewacjie,przebudowy,budowy domów,remonty,stropy,ściany,projektowanie,posadzki,okna,kominki,glazury, drzwi, domy, budownictwo, altany, ściany działowe lekkie,sufity podwieszane ,farby ,kleje ,
Translate
2012-02-14
ŚCIANY -JAKIE WYBRAĆ
ŚCIANY JEDNO WARSTWOWE
Budowa ścian jedno warstwowych ,polega na tym że stawiamy mur z jednego pustaka po ryzowanych, z bloczków gazo betonowych lub z pustaków karamzytobetonowych.te materiały mają na tyle dobrą izolacje termiczną. Te materiały w/w mają najlepszy współczynnik przenikania ciepła U .Wtedy mur ma grubości od 30cm do 50cm.Ściany węższe niż 30 cm takie jak pustaki czy bloczki powinniśmy budować ściany z przekładkami termo izolacyjnymi wewnątrz .Najczęściej stosuje się ściany jedno warstwowe o grubości 25 cm .Niestety
nie patrzy się współczynnik przenikania ciepła U .Przy stosowaniu muru 25 cm trzeba
bardzo dokładnie rozmieszać zaprawę cementowo wapienną ,aby nie tracić pomiędzy warstwami ciepła(żeby nie było szpar ).
ŚCIANY DWU WARSTWOWE
Ściana dwu warstwowa o grubości 18-30 cm wybudowana z pustaków ,bloczku lub z cegły .
Do tej ściany mocuje się drugą warstwę ocieplenia o grubości od 12 do 15 cm,ta warstwa jest z styropianu (system ociepleń ).Ten system do ocieplenia ścian z styropianu tu możemy wybrać dwa systemy taki jak :styropian a felcem (zalecam ),oraz bez felc . Przy stosowaniu bez felc najlepiej użyć dwóch warstw,wiąże się to z dodatkową pracą i z czasem który musimy dodatkowo poświęcić na dokładnym położeniu ocieplenia.Dlatego taniej jest położenie styropianu z felcem .W Polsce są popularne dwie metody lekka mokra i metoda lekka sucha.Mokra metoda jest mocowana do styropianu za pomocą zaprawy lub kleju.Lekka sucha metoda jest układana pomiędzy elementami rusztu nośnego,do którego mocowane są zazwyczaj drewniana oblicówka .
ŚCIANY TRÓJ WARSTWOWE
Ściany trój warstwowe są robione z warstwy nośnych pomiędzy jednym murem a drugim to ocieplenie grubości od 8 do 15 cm,a trzecia warstwa jest murowana z cienkich bloczków ,cienkich pustaków i cegieł.Mur osłonowy może być zarazem murem elewacyjnym, nie otynkowanym, jeśli zbudujemy go z cegieł klinkierowych lub cegieł silikatowych .
Która ściana zapewni lepszą izolacyjność termiczną?
Przepisy wymagają, by współczynnik przenikania ciepła U, dla ścian warstwowych nie przekraczał wartości 0,3 W/(m2.K). Jest to warunek łatwy do spełnienia. Zarówno ściany jedno warstwowe, dwu warstwowe, jak i trój warstwowe osiągają taki, a nawet znacznie lepszy poziom izolacyjności.
Na naszym rynku w Polsce stosuje się mury jedno warstwowe,bo wykonanie jest tanie i szybkie ,a potem są docieplone warstwą styropianu od 10 do 15 cm ,a niekiedy grubsze. Na ocieplone domy stosowane są tynki Mineralne w workach do których dodać trzeba wodę,i tynki silikatoweW tynkach silikatowych spoiwem jest szkło wodne (z reguły potasowe) a w tynkach polikrzemianowy modyfikowane szkło wodne (ta modyfikacja jest opatentowana). W odróżnieniu od tynków silikatowych tynk polikrzemianowy wysycha od wewnątrz na zewnątrz. Dlatego powinien być nakładany w podobnych warunkach jak tynki akrylowe (przy osłoniętych rusztowaniach rano lub wieczorem), żeby zapewnić jego prawidłowe wysychanie.
do wykonania docieplenia tak naprawdę niema żadnej filozofii w ociepleniu.Trzeba tylko trzymać pion i poziom układania styropianu i również aby narożniki płyt styropianu stykały się ,żeby nie wystawały od innych narożach. No i potrzebne jest rusztowanie .Parterowe domki możemy wykonać sami ale te wyższe proponuję aby fachowcy to robili.Ponieważ potrzebne tu jest doświadczenie i praktyka.Ja zalecam aby ocieplenie zrobili fachowcy.Jest to najlepszy sposób ,bo za oszczędzimy pieniędzy i czasu.Dlatego że jak źle położymy styropian to naprawa jest kosztowna.Do położenia tynków tylko fachowcy połżą to dobrze,i będziemy zadowoleni.
Tynki mogą być kładzione we wzory np.kornik,baranek .Po położeniu tynku budynek wygląda ładnie ale po pięciu latach już tak ładnie nie wygląda.Tynki żeby wyglądały długo ładnie i czyste to zależy od rejonu zamieszkania oraz od zieleni i czy droga jest asfaltowa czy inna (w zależności czy się kuży czy nie,bo gdy się kuży to wtedy osiada kuż na tynku między pory tam zaczyna czarnieć tynk + do tego czynniki atmosferyjne.
Subskrybuj:
Posty (Atom)